Inspirace

3. ledna 2014 v 13:27 | A |  téma týdne
Inspirace pro mě vždycky byla krásná víla, která si vedle vás sedne, když něco tvoříte. Když je jí někdo sympatický,pronásleduje ho od rána do večera, a z něho pak lítají skvělé nápady v jednom kuse.
Já mám bohužel často pocit, že se mi tato kráska neustále vyhýbá velkým obloukem.
Tedy bylo to tak až do doby, než jsem si přečetla rozhovor s mým oblíbeným spisovatelem, který začal psát v 15ti letech a tvrdil, že většine lidí inspirace nepřijde jen tak, že to většina lidí musí pronásledovat ji. Psal také, že máme tvořit. Neustále. I když není co tvořit máme tvořit. To, když tvoříme i když se od nás krsáná inspirace odtahuje co to jde, nás nejvíce posouvá dopředu. Proto jsem se stala redaktorem školních novin, kde jsem každý měsíc nucena napsat minimálně jeden článek. A občas je to vážně něco. Po napsání často nemám vůbec dobrý pocit. Ale zatím má tvorba vždycky měla úspěch. A to je podle mě má inspirace. To, když se lidem líbí to co dělám. Pak chodím, rozhlížím se, a všude vidím něco, co mě v jistém směru inspiruje.
Proto nakonec docházím k závěru, že každý máme svou krásnou vílu, která ovšem po většinu času spí v našich hlavách a čeká, až nám dojde, že to my máme tu moc probudit ji.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama